Published on:

Official List of Carnival 66 Winners

Roadpiece Luxurious #1 – TOB – Grand Palace of Thailand – Rafael Scatlife

Roadpiece Champion #1 – TOB – Grand Palace of Thailand – Rafael Scatlife

Roadpiece Champion #2 – TOB – Wat Pha Sorn Keaw of Five Faces Buddah – Ricardo Donata

Mini Roadpiece Luxurious #1 – TOB – Thailand Princess – Noemy Palm

Body Piece Champion #1 – DCG – Dogon Honor Exotic Birds – Andy Mendez

Body Piece Luxurious #1 – TOB – The Yaska Guard of the Emerald Buddah – Ryon Dijkhoff

Body Piece Luxurious #2 – TOB – The Ruby Shadow of the Emerald Buddah – Carlos Tromp

Body Piece Luxurious #3 – TOB – Devadata The Rival of the Buddah – Leandro “Andy” Donata

Body Piece Champion #1 – P4L – Dream Catchers – Ryan Richardson

Body Piece Champion #2 – TOB – The Ruby Shadow of the Emerald Buddah – Carlos Tromp

Body Piece Champion #3 – TOB – The Yakshini Protector of Emerald Buddah – Jennifer Nicolaas

Shoulder Piece Luxurious #1 – TOB – The Garuda Mystical Protector of the Emerald Buddah – Tito Rivera

Shoulder Piece Luxurious #2 – TOB – The Spirit of Grand Palace – Margaret Chin

Shoulder Piece Luxurious #3 – Champagne – Libertad para Venezuela – Clyde Fuenmayor

Shoulder Piece Champion – Champagne – Derechonan di Comunidad LGBT – Juni Giel

Champion Float – TOB – Thailand / Superfood – TOB

Champion Float – Champagne – Art District – Champagne

King of Band – TOB – Temple of the Emerald Buddah – Raynedrick Koolman

Queen of Band – P4L – Rainbow Neon Dream Catcher – Angelique Flanders

Randy Hernandis
Isabel Dammers
Tito Rivera
Thailand Princess
Empire Carnival Group

Luxurious Section #1 – Champagne – Cas Floria – Anoushka Scharbaay

Luxurious Section #2 – TOB – Marble Temple – Rudy Richardson

Luxurious Section #3 – TOB – Temple of the Emerald Buddah – Raynedrick Koolman

Champiton Section  #1 – P4L – Dream Catchers – Deninah Martina

Champion Section #2 – TOB – Wat Pha Sorn Keaw of Five Faces Buddah – Ricardo Donata

Dancing Queen – Empire CG – Tita Iglesias

Dancing King – Majestic CG – Randy Hernadis

Band’s Carnival Spirit Prize – TOB – Nfuzion

Creative Prize #1 – OPC – Plastic Andromeda – Isabel Dammers

Creative Prize #2 – Champagne – Art District – Omaira Silva & Team

Incentivo Prize – Aruba Doet – Aruba Doet y su bailadornan – Aruba Doet

Cultural Prize – Los Laga Bai – Untold story Pharaohs of Aruba – Los Laga Bai

Brassband of the Year – Massive Brassband – Roderick Lopez

Innovative Prize – Empire CG – Queeny’s Snack

Most Animated Group  – Empire Carnival Group

Sustainable Prize – OPC CG – Plastic Andromeda – Isabel Dammers

Champion Group – TOB Carnival Group

Luxurious Group – TOB Carnival Group

Champion Duo #1 – Empire CG – Eleganza – Reynold Semeleer / Devin Pereira

Champion Duo #2 – TOB CG – Thais Royal Chamberlains – Roderick & Gabrielle Kock

Champion Duo #3 – Majestic CG – Hendrick & Carl Croes

Group of the Year – TOB Carnival Group – Mystical Thailand

Juni Giel
Clyde Fuenmayor
Andy Mendez
Cas Floria
Queeny Snack
Rafael Scatlife
Share